• Квітень 26, 2024
 Kobus Olivier trains Cricket in Ukrainian schools for Ukrainian kids

Кобус Олів’є тренує у крикет українських дітей в українських школах

Кобус Олів’є, кочовик в області крикету, він почав грати у крикет у 6 років у Йоганнесбурзі, ПАР. Після проходження аспірантури в університеті Кейптауна, він грав у професійний крикет у Великобританії, Шотландії, Південній Африці та Голландії.

 

У 1996 році він здобув кваліфікацію тренера з крикету рівня 3 і тренував команди в Кейптауні, Амстердамі, Глазго та Дубаї. Він був директором з крикету в Університеті Кейптауна з 1996 по 2010 рік. У 2000 році він став національним тренером серед молоді та менеджером з розвитку Нідерландів під час південноафриканського міжсезоння. Ця неймовірна гра провела його у подорожі трьома континентами та більше ніж 30 країнами. Він жив в Африці, Європі та на Близькому Сході, де він мав пристосовуватися до різних культур.

 

Близькому Сході, де він мав пристосовуватися до різних культур. У 2014 році він був призначений генеральним директором Крикет Кенія. У 2015 році переїхав у Дубаї, де створив дві академії крикету. Один - для шкіл GEMS (системи глобального управління освітою). GEMS нараховує понад 70 шкіл в ОАЕ. Їх школи також знаходяться в Африці та Азії. Кобус був призначений директором з крикету та створив академію крикету ESM у п’яти центрах передового досвіду, школах із найсучаснішими закладами. Друга академія була в школі Кінгз-аль- Барша, провідної приватної школи в Дубаї. Кобус був директором з крикету та членом департаменту фізичного виховання в Кінгз.

 

"Ви можете забрати мене від крикету, але врешті-решт, здається, що крикет завжди знаходить мене", - говорить Кобус. Два роки тому він розпочав своє нове життя без крикету в Києві, створивши власну компанію з імпорту та викладаючи англійську мову для корпоративних компаній, а також у приватній школі в Києві в Гімназії A +.

 

  • Крикет в українських школах для українських дітей:

Власники школи, КАН Девелопмент, одна з компаній провідного розвитку в Україні, звернулись до Кобуса, щоб він провів тім-білдінг для їх вищого керівництва. Він вирішив повністю вивести їх із зони комфорту, представивши ігри у крикет та тренування. Це, безумовно, вирівняло ігрове поле, і дівчата переграли чоловіків.

За тиждень до того він замовив у Великобританії міні-обладнання для крикету (пластикові бити, вербові стовпчики та софтболи).

 

Команді КАН Девелопмент це сподобалось. Побачивши, що зараз у нього є обладнання для крикету в Києві, він підійшов до директора Гімназії A + і запропонував йому відкрити першу в історії академію крикету в Україні у школі. Школа погодилася і випустила фантастичне відео на YouTube, а також ще одне тут, щоб просувати програму крикету в школі.

 

  • Як жителі України ставляться до крикету?

 

Взимку у школі він розпочав тренування у тестовому режимі. Очевидно, що ці тренування мали проводитись у приміщенні. Діти та батьки виявили справжній інтерес до цієї нової гри. Вони почали дивитись крикет на YouTube та цікавитися правилами гри. Тут це сприймається як британський спорт, тому він використовував свої шкільні уроки англійської мови, щоб дозволити їм грати у крикет. Він не володіє українською мовою, тому всі заняття проводяться англійською. Вони вивчають новий вид спорту та здобувають нові навички, водночас вдосконалюючи свою англійську мову.

 

  • Які ваші довгострокові плани щодо крикету в Україні?

 

Моєю метою є те, щоб Україна стала асоційованим членом Міжнародної ради з крикету і тим самим отримала міжнародний статус Т20. Крикет, скоріш за все, буде представлений на Олімпійських іграх 2028 року в Лос-Анджелесі.

 

Кобус тісно співпрацює з Енді Хоббсом, старшим керівником з міжнародних служб в області розвитку в МРК в Дубаї та Ендрю Райтом, менеджером з розвитку МРК, Європейської МРК, та має їх повну підтримку.

 

Посол Південної Африки в Україні Андре Гріневальд є прихильником крикету та виражає свою велику підтримку. Він познайомив мене з послом Індії в Україні, який організував для мене зустріч з Індійським клубом в Україні. Індійський клуб організовує всі культурні заходи в Україні для великої індійської громади яка тут знаходиться.

 

В даний час в Києві навчається понад 10 000 індійських студентів-медиків. Я прагну залучити до академії азіатське співтовариство України.

 

Українська федерація крикету проводить багато ігор зі структурованого крикету для дорослих, включаючи регулярні змагання в лізі та прийом виїзних команд в Україні.

 

  • Які заклади для крикету існують в Україні, і чи є у вас спонсори, що підтримують ваш проект?

 

Гімназія А + має сучасні спортивні споруди.

 

У них є критий спортивний зал, який ідеально підходить для крикет у приміщенні, а також менший спортивний зал, де можна тренуватися в крикет, займатися фітнесом та йогою.

 

Також є відкритий спортивний майданчик із прожекторами.

 

Київська міжнародна школа також буде сприяти та підтримувати нові об’єкти у програмі розвитку крикету.

 

Він планує запровадити вечірню лігу для шкіл, а також для корпоративних компаній формату T20 у п’ятницю ввечері. Залучаючи корпоративні компанії до формування команд, а також до розвитку лідерських якостей, використовуючи ігри у крикет та тренування, він хотів би підвищити рівень обізнаності щодо гри та залучити спонсорів.

 

На даний момент Кобус є єдиним сертифікованим тренером з крикету в Україні. (Сертифіковано крикет рівня 3 у Південній Африці).

 

Шйам Бхатія, мій близький друг, який є власником найбільшого приватного музею крикету у світі і «Cricket for Care» - а також мій головний спонсор. «Cricket for Care» - благодійна організація, і Бхатія дарує обладнання для крикету країнам по всьому світі. Бхатія живе в Дубаї, він став моїм другом і наставником під час мого перебування там. Ми поділяємо пристрасть до крикету, і він уже надіслав мені шість повних комплектів обладнання для крикету та ігрових футболок.

 

Він активно проводив заняття з крикету в трьох школах Києва у вигляді позашкільної діяльності, а також під час уроків фізичного виховання для хлопчиків та дівчат у віці від 6 до 17 років. Під час шкільних канікул він проводив майстер-класи з крикету для британських таборів, Study UA.

 

У майбутньому він хоче бачити українські команди з крикету для всіх вікових груп та гендерів, що складаються з щонайменше 70% українців у всі представницьких командах.