• Липень 13, 2024
 Forbes: The Passion of a Cricket Nomad could make Ukraine the Next Associate Member

Forbes: The Passion of a Cricket Nomad could make Ukraine the Next Associate Member

Лише кілька місяців після нової роботи на своїй новій батьківщині, самовизнаний «крикетний кочівник» Кобус Олів’є опинився у глухому куті, намагаючись викликати інтерес серед англійських студентів у Києві, столиці України.

Знаходячись у глухому куті, у процесі важкої роботи у класній кімнаті, привітний південноафриканець потребував прийняття швидких мір, тому він відчайдушно звернувся до надійного джерела - того, хто був вродженим британцем.

"Дітям ставало нудно, мені теж, тому я вирішив показати їм крикет і спробувати допомогти вивчити англійську у веселому середовищі", - сказав мені Олів'є, який із іронією вирушив до України, намагаючись трохи відпочити від крикету. “На щастя, я мав із собою пластиковий набір для крикету. Вони вважали, що крикет - це крокет, і ніколи раніше його не бачили.

“Я сказав їм, що це як бейсбол, але більш захоплююче. Діти були у захваті».

Цілком очевидно, що не просто розумна техніка відволікання уваги, Олів'є тоді розпочав уроки з крикету, і раптом цей таємничий спорт із битою та м'ячем охопив всю школу, незважаючи на скептицизм який був спочатку. 

«Деякі вчителі думали, що я диявол, та майже отримали серцевий напад, коли я почав займатися крикетом», - засміявся Олів’є, який був виконавчим директором з крикету в Кенії в 2014 році. «Але вчителі незабаром попросили мене проводити заняття, як частину з тімбілдінгу. Я навчав крикету інших вчителів фізичної культури, тому вони знали основні правила ".

Такий сприятливий початок три роки тому спричинив значний підйом для України, чий процвітаючий розвиток з самого початкового рівня підготував її щоб стати членом асоціації.

На рівні нижчому від рівня 12 повноправних членів архаїчної багаторівневої системи крикету, члени асоціації керують крикетними органами країни, що визнається Міжнародною радою з крикету (МРК), але критерії суворі та включають вимоги розвитку молодших та жіночих команд.

Всього нараховується 92 партнери, останнім членом, отримавшим партнерство, була Сербія у 2017 році. Членство є престижним та забезпечує напрямок до безцінного фінансування МРК – грошові виплати, яка іноді потрапляли в нечесні руки серед тіньових рад, як мені стверджують джерела в галузі.

Враховуючи багатий досвід, 61-річний Олів'є - який став виконавчим директором Української федерації крикету, а також є тренером з крикету найвищої акредитації у Східній Європі - може захистити Україну від будь-якої підозрілої діяльності, яка націлена отримати членство в Асоціації до середини 2022 року.

"МРК надає кошти та гранти партнерам, тому надзвичайно важливо, щоб люди в цих країнах, де розвивається крикет, були обізнаними та побудували правильну структуру на місцях", - сказав він. "Ми на правильному шляху до того, щоб стати країною-партнером".  

В Україні в крикет грали ще коли вона входила до складу Радянського Союзу, більше 20 років, але майже повністю це були студенти-медики з Індії, які збираються за межами Києва, щоб насолодитися грою.

Але для того, щоб крикет насправді знайшов відклик за межами своєї рідної країни, необхідно залучити та представити місцевих жителів цій грі, тоді як адміністратори не повинні покладатися лише на успіх національної команди де партнери впихають емігрантів з субконтиненту.  

Таку версію Олів'є пережив із Кенією, яка колись була країною-партнером, вражаюче діставшись до півфіналу Кубка світу 2003 року. Але східноафриканська нація стала лише повчаючою історією через те, що розвитку, поза національною збірною, приділялось зовсім мало уваги, і крикет у Кенії швидко занепав, як тільки закінчилося їхнє золоте покоління талантів.

"Кенія ніколи не розвивала молодих гравців, вся увага переходила до національної збірної", - сказав Олів'є. «Шкільний крикет був дуже слабким, і не було навіть належного обладнання.

“Коли найкращі гравці завершили свою кар’єру, вони залишились ні з чим. Це один з найбільших уроків, який я засвоїв від крикету партнерів- повинні існувати належні шляхи розвитку. Кенія цим повністю знехтувала ".

Без джерел фінансування - крикет не вважається офіційним видом спорту українським урядом, хоча олімпійський статус може змінити ситуацію - Олів'є скористався своїм запасом впливових зв'язків, щоб забезпечити спорядження та спортивну форму для мотивованої молоді, вільної та розкутої, незважаючи на розвиток України, яка залишається однією з найбідніших країн Європи.

"Люди тут жорсткі і сильні, вони борці", - сказав він. "Діти прагнуть змін, ось чому це ідеальне місце для початку розвитку крикету, оскільки у них є жага до нових речей”.

З основним акцентом на побудові крикету з нуля, існує справжнє бажання серед старших чоловічих та жіночих команд України складати переважну більшість серед місцевих гравців до наступного десятиліття. Впевненість цілком себе виправдала після того, як Олів'є нещодавно уклав угоду про проведення своєї програми з крикету в численних школах Київської та Одеської областей.

“Моя пристрасть - це крикет для дітей. Повинна бути побудована структура, інакше все це може швидко зруйнуватися “, - сказав Олів'є, який протягом 14 років був директором з крикету в Університеті Кейптауна, куди потрапив колишній капітан Південно-Африканської Республіки Грем Сміт.

“Все більше дівчат, які грають у крикет. Я вірю, що Україна досягне успіхів в жіночому крикеті. Ми приділимо багато уваги крикету для дівчат ".

Вважаючи, що це його "остання зупинка", вічний любитель крикету, який об’їздив земну кулю як професійний гравець, тренер та адміністратор, все ще серйозно береться за справу після несподіваного пізнього повороту кар'єри.

"Крикет усюди переслідує мене, я не можу від нього нікуди дітись", - засміявся Олів'є. «Я створюю величезну різницю, і так прекрасно бачити, як діти вперше грають у крикет. Я на 100% роблю це із пристрасті.

"Якщо я можу досягти цієї мрії, щоб Україна стала партнером з нуля, я можу сказати, що залишив тут спадщину.

"Я той самий, хто розпочав крикет в Україні".