• Лютий 26, 2024
 Champions Trophy 2017 Cricket Tournament, held at Kyiv

Турнір з крикету за чемпіонський трофей 2017, що проходив у Києві

Шість команд взяли участь у турнірі, організованому Хардіпом Сінгхом, президентом Федерації крикету України. До його складу увійшли: харківський спортивний клуб Боб Трейд, крикетній клуб Бос, київський крикетний клуб Піонери, київський крикетний клуб, крикетний клуб м. Кагарлик та крикетний клуб Істіл. Харківський спортивний клуб Боб Трейд виграв турнір, вигравши у Київського крикетного клубу у фіналі.

 

Для С. Тамараі Пандіана крикет - це більше, ніж просто спорт, він дарує йому відчуття домівки. В Індії крикет - це практично релігія. Тепер він хоче зробити його популярним і серед українців. Пандіан – керівник представництва фармацевтичної компанії Dia Pharma, є одним із тих, хто підтримав турнір з крикету Трофей Чемпіонів 2017. Захід відбувся на спортивному майданчику Київського національного авіаційного університету 3 вересня. Пандіан займається просуванням крикету в Україні з 1999 року. Зараз у крикет грають не лише у Києві, але і в Харкові, Одесі, Ужгороді, Івано-Франківську та Вінниці, а турніри регулярно проводяться з травня по вересень. За словами Пандіана, місцеві бізнесмени та індійські емігранти брали активну участь у фінансуванні ігор.

 

"Українці люблять грати у нові види спорту, а з підвищенням фітнес-свідомості їм буде легко показати, що його варто спробувати", - пояснює Пандіан. Такі турніри, за його словами, також корисні для побудови південно-азіатського співтовариства, яке постійно зростає. "Це прекрасний спосіб насолодитися вихідними з родиною, одночасно вболіваючи за гравців", - сказав Пандіан.

 

Вейн Чех, який є капітаном і тренером першої збірної України з крикету (яка знаходиться у місті Кагарлик в Київській області, та виставляє місцевих гравців), поділяє ці настрої. Уродженець Австралії Чех, який переїхав в Україну у квітні 1993 року, буквально за тиждень до свого 18-річчя, вважає крикет ідеальним "засобом зняття стресу".

 

"Це також бонус для місцевої громади", - пояснює Чех. Кагарлик, місто з 13 757 мешканцями, розташоване за 80 кілометрів на південь від Києва, зараз може похвалитися одними з найкращих майданчиків для гри в крикет. Мер міста та індійська громада фінансували майданчик для крикету, де зараз люблять грати школярі. Також, в майбутньому, Чех сподівається створити першу в Україні дитячу лігу з крикету.

 

Незважаючи на те, що український крикет має пройти довгий шлях, посол Індії в Україні Манодж Кумар Бхарті сказав, що країна має "хороший потенціал".

 

"В Індії крикет був першою грою, яка дала нації почуття гордості та самобутності", - сказав посол. “В Україні ми сподіваємось побачити більше ентузіастів, бажаючих грати. Крім того, зараз є багато емігрантів, які грають із місцевими гравцями. Це дуже перспективна сфера спорту, яка дає українцям шанс дослідити Індію".